Előkészítő osztályba való beiratkozással kapcsolatos tudnivalók - 2019 PDF Nyomtatás E-mail

Tanevnyito

Tisztelt Szülők!

Iskolánk 4 előkészítő osztály indítását tervezi a 2019-2020-as tanévre.

2 előkészítő osztály az iskolaépületben, 1 osztály a Csipike Napközi Otthon épületében, 1 osztály a Micimackó Napközi Otthon Napraforgó épületében fog várhatóan tanulni. A napközi otthonokban tanuló osztályok 1. osztálytól kezdve az iskolaépületben folytatják tanulmányaikat.

Az Iskola épületében tanuló előkészítő osztályokat Csóti Csilla illetve Mandel Gabriella tanítók, a Napraforgó épületben tanuló osztályt Vass Erika tanító fogja tanítani. A Csipike Napközi Otthon épületében induló előkészítő osztály tanítóját még nem tudjuk megnevezni.

Gyermeküket március 4-22. között, munkanapokon 8-16 óra között írathatják be Iskolánkba.
Kérjük azokat a szülőket, akik csak 16 óra után tudnak bejönni az Iskolába, hogy előzetesen kérjenek időpontot a 0266-310612-es telefonszámon!

A beiskolázás során Iskolánk fogadja valamennyi - a beiskolázási körzetéhez tartozó - gyermeket. Erre 100 hely áll a rendelkezésünkre.

A szabadon maradó helyeket az Iskola beiskolázási körzetén kívül lakó gyermekek foglalhatják el.

Amennyiben túljelentkezés lesz a szabadon maradó helyekre, elsőként a 3181/2019. számú miniszteri rendeletben leírt feltételek szerint rangsoroljuk a gyermekeket. Ha ezek után további rangsorolásra lesz szükség, akkor azt az Iskola által megnevezett feltételek szerint fogjuk megtenni.

Az Iskola által megnevezett feltételek értelmében előnyt élveznek:

- a csíkszeredai lakhellyel rendelkező gyermekek,

- azok a gyermekek, akiknek egyik vagy mindkét szülőjének munkahelye Iskolánk beiskolázási körzetében található.

A beírt gyerekek osztályokba való besorolásáról az Iskola Vezető Tanácsa dönt; NEM a beiratkozás sorrendje határozza ezt meg!

Iskolánk beiskolázási körzete:

Akác utca, Apor Péter utca, Aratástető utca, Barancs utca, Borvíz utca, Búza utca, Csütörtök utca, Decemberi forradalom utca, Fűzfa utca, Gyár utca, Hajnal utca, Hargita utca, Hunyadi János utca (az Unió utcától a Márton Áron utcáig terjedő szakasza), Kós Károly utca, Kossuth Lajos utca (páros házszámok), Levendula utca, Márton Áron utca, Mézesek utca, Mogyorós utca, Nagy István festő sétány, Nagyrét utca, Octavian Goga sétány, Olt utca, Pipacs sétány, Reménység utca, Sarkadi Elek utca, Sas utca, Stadion utca, Székely Mózes utca, Szent Ágoston tér, Szentkirály utca, Szív utca, Tanorok utca, Tarló utca, Temesvári sugárút, Tető utca, Vadász utca, Zenit utca.

Beiratkozáshoz szükséges iratok:

• kérés (típusnyomtatvány; az Iskola adja);
  • a szülő személyazonossági igazolványa (eredeti + fénymásolat az eredetiről; szükség esetén a Titkárságon elkészítjük a másolatot);
  • a gyerek keresztlevele (eredeti + fénymásolat az eredetiről; szükség esetén a Titkárságon elkészítjük a másolatot);
  • oltási és iskolaérettségi igazolás (a családorvos állítja ki);
  • iskolaérettségi felmérés (csak azon gyerekek esetében szükséges, akik a 6. életévüket 2018. augusztus 31-e után töltik be);
  • irattartó (boríték típusú, karton);

• másolat bírói határozatról (csak válás esetén)
  • másolat iskolaérettségi felmérés eredményéről (csak a 6. életévüket 2019. IX. 1 – XII. 31. időszakban betöltő gyermekek esetében)
  • különleges feltételeket igazoló iratok: igazolás a szülő(k) munkahelyének székhelyéről, amennyiben ez az Iskola beiskolázási körzetében található (csak az Iskola beiratkozási körzetén kívülről érkező gyermekek esetében ).

Iskolaérettségi felmérés

Azon gyerekek, akik 2019. szeptember 1 - december 31. között töltik be a 6. életévüket, csak sikeres iskolaérettségi felmérést követően írhatók be előkészítő osztályba. Ezen gyerekek szülei az Iskola Titkárságára benyújtott kérésben kérhetik gyermekük iskolaérettségi felmérését. Az iskolaérettségi felmérést az óvoda tanácsadója végzi el abban az óvodában, amelyben a gyerek jelenleg folytatja a tanulmányait vagy Geréd Piroska tanácsadó tanár az Iskola egyéni fejlesztő termében (földszint A szárny, 12. terem) február 26 - március 22. között.

Az érdeklődő szülők és gyerekek február 28-án (csütörtökön) 17-18 óra között találkozhatnak az induló előkészítő osztályok tanítóival.

Csóti Csilla tanító az Iskolaépület 39. tantermében (3. emeleten),

Mandel Gabriella tanító az Iskolaépület 47. tantermében (3. emeleten),

Vass Erika tanító a Micimackó Napköziotthon Napraforgó épületében (Hargita utca 34. szám) fogadja az érdeklődőket.

Az előkészítő osztályaink névsorát és a szabadon maradt helyeink számát március 29-én tesszük közzé.

Tanevnyito

(NIÁI Igazgatóság, 2019)