SULITV8 PDF Nyomtatás E-mail

SuliTv8

A Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége és Hargita Megye Tanácsa kezdeményezésére SuliTV8 címmel vizsgafelkészítő videosorozat indul nyolcadik osztályosoknak.
Három tantárgyból (magyar nyelv és irodalom, román nyelv és irodalom, matematika) 10-10 darab, egyenként 25 perces videót készítettek a Hargita Stúdió munkatársai, melyben szakmai együttműködő partnerek voltak Hargita és Kovászna Megye Tanfelügyelősége és a csíkszeredai Apáczai Csere János Pedagógusok Háza.
Az elkészült videók sugárzását az Erdélyi Magyar Televízió vállalta.
Március 30 (hétfő) – április 3. (péntek), valamint április 6 (hétfő) – 10. (péntek) között naponta tantárgyanként egy-egy rész sugárzására kerül sor. A vizsgafelkészítő anyagok közvetítésének kezdési időpontja minden nap délelőtt 11 óra. A napi három anyag – tantárgyanként egy-egy – egymást követően, mindig ugyanabban a sorrendben kerül adásba. [az RMPSz közleménye]
A magyar nyelv és irodalomból készült adások szakmai anyagát Bogács Nóra, a csíkszeredai József Attila Általános Iskola magyartanára, Kőmíves Noémi, a Kovászna Megyei Tanfelügyelőség szakfelügyelője és Orbán Boróka munkatársunk állította össze.
A román nyelv és irodalom órákat Bandas Luminița Ramona munkatársunk, Bartolf Hedwig, a Hargita Megyei Tanfelügyelőség tanfelügyelője, Bors Kinga, a csíkszeredai Petőfi Sándor Általános Iskola romántanára és Császár Tünde Márta munkatársunk állították össze.

A felvételek - adás után - felkerülnek a YouTube videómegosztó webhelyre illetve a SuliTv8 Facebook-oldalára.