Számos új kötettel gyarapodott a Könyvtárunk! PDF Nyomtatás E-mail

Ezt választom!2016. november 24-én Iskolánk Könyvtára újabb 149 kötettel gyarapodott.

Diákjaink legnagyobb örömére elérkezett az a pillanat, amikor újból fel tudtuk frissíteni a könyvtár állományát. A kortárs gyermek és ifjúsági irodalom óriási kínálatából nehéz választani, ezért a könyvek beszerzését megelőzően megfigyeltem, milyen könyvek után kutatnak a gyerekek, milyen témájú olvasmányok lennének azok, amelyekkel fel lehetne kelteni az érdeklődését azoknak a diákoknak is, akik ritkábban vesznek könyvet a kezükbe, esetleg mi jelentene előrelépést a diákok olvasási szokásaiban.

Szükségét láttam egy közvélemény-kutatásnak is, amiből ki is derült, melyek lennének azok az olvasmányok, amelyeket az Iskola tanulói szívesen olvasnának. Megkérdeztünk minden korosztályból néhány tanulót, akik elmondták, milyen könyveket szeretnének látni a könyvtár polcain.

Minden nap tapasztalom, hogy nehéz a mai virtuális világban olyan könyvet adni a gyerekek kezébe, amivel egy életre meg lehet szerettetni az olvasást és magát a kötődést a könyvhöz. Nem egyszer történt meg, hogy a könyvtárba belátogató diák könyv nélkül távozott. Ezért gondoltam, hogy  ahhoz, hogy elégedett olvasótáborunk legyen, olyan könyveket kell  beszereznünk, amelyeket a  kisiskolás is, de a felsőbb osztályosok is szívesen olvasnak és mindenképp olyanokat, amilyenekért érdeklődve jönnének be a könyvtárba. Egy érdekes könyv, egy jól ellátott könyvtár rendszeres használata, elengedhetetlen része annak, hogy egy kis diákból olvasó felnőtt cseperedjen.

Figyelembe vettük az irodalom szakos tanárok javaslatait is, akik olyan könyveket javasoltak, amelyek akár kötelező olvasmánynak is megfelelnének, természetesen a megszokott klasszikusok mellett, de amelyek iránt nagy az érdeklődés. Így jött létre az a 149 kötetet számláló könyvcsomag, amely megfelel a 6-14 éves diákok korának és ízlésének.

Kívánom, hogy az Iskola diákjai közül minél többen vegyék kezükbe ezeket a könyveket, és merjenek elmerülni bennük, hiszen minden könyv egy csodálatos külön világ, általuk lesz részünk újabb és újabb élményekben, felejthetetlen kalandokban.

Szöveg és képek: Bölöny Melinda könyvtáros, 2016

A Könyvtárban