Történetek Csíkszeredáról és lakóiról - 2017 PDF Nyomtatás E-mail

Az itt bemutatott történeteket csíkszeredai diákok gyűjtötték és osztották meg velünk 2017-ben, a VII. Ipics-apacs, Csíkszereda! honismereti játék során.


Hangszórón lehetett hallgatni a rádió-házból továbbított marosvásárhelyi adást

A háború után Csíkszereda főutcái, mint a Petőfi Sándor, Kossuth Lajos utcák macskakövesek voltak, a többi mellékutcák pedig makadám kövesek. Emlékszem a városban 3 autó volt: a Farkas Kálmáné, a Magyari bácsié és a Mozsner Gézáé.

A Petőfi utcában, a mai Alzo vendéglő és az órajavító helyén volt a rádió-ház. Akinek nem volt saját rádiója, innen kábeleken be lehetett vezetni a lakásba, és hangszórón lehetett hallgatni a rádió-házból továbbított marosvásárhelyi adást, amelyet Szőcs néni kezelt.

Az 1950-es évek elején benzinkút is volt a Petőfi utca közepe táján.

Elmesélte: Orbán Árpád, 81 éves, Csíksomlyó

Gyűjtötte: Bakos Tünde és Bándi Renáta, 2017

 


 
Nagy Imre Általános Iskola, Powered by Joomla! and designed by SiteGround Joomla Templates