Előkészítő osztályba való beiratkozással kapcsolatos tudnivalók - 2020 PDF Nyomtatás E-mail

 

Tanévnyitó 1

 

Tisztelt Szülők!

 

Iskolánk 4 előkészítő osztály indítását tervezi a 2020-2021-es tanévre.

3 előkészítő osztály az iskolaépületben, 1 osztály a Csipike Napközi Otthon épületében fog tanulni. A napközi otthonban tanuló osztály 1. osztálytól kezdve az iskolaépületben folytatja tanulmányait.

Az előkészítő osztályokat Ábrahám Szerén, Bodó Zsuzsa Katalin, Nagy Anna-Mária illetve Vild Emese tanítók fogják tanítani.

 

Gyermeküket március 4-23. között, hétfőtől csütörtökig 8-18, pénteken 8-17 óra között a Titkárságon írathatják be Iskolánkba.

Kérjük azokat a szülőket, akik csak 16 óra után tudnak bejönni az Iskolába, hogy előzetesen kérjenek időpontot a 0266-310612-es telefonszámon!

A beiskolázás során Iskolánk fogadja valamennyi - a beiskolázási körzetéhez tartozó - gyermeket. Erre 100 hely áll a rendelkezésünkre.

A szabadon maradó helyeket az Iskola beiskolázási körzetén kívül lakó gyermekek foglalhatják el.

Amennyiben túljelentkezés lesz a szabadon maradó helyekre, elsőként a 3277/2020. számú miniszteri rendeletben leírt feltételek szerint rangsoroljuk a gyermekeket. Ha ezek után további rangsorolásra lesz szükség, akkor azt az Iskola által megnevezett feltételek szerint fogjuk megtenni.

Az Iskola által megnevezett feltételek értelmében előnyt élveznek:

- a tanítás nyelvét azaz a magyar nyelvet ismerő gyermekek,

- a csíkszeredai lakhellyel rendelkező gyermekek.

 

Iskolánk beiskolázási körzete:

Akác utca, Apor Péter utca, Aratástető utca, Barancs utca, Borvíz utca, Búza utca, Csütörtök utca, Decemberi forradalom utca, Fűzfa utca, Gyár utca, Hajnal utca, Hargita utca, Hunyadi János utca (az Unió utcától a Márton Áron utcáig terjedő szakasza), Kós Károly utca, Kossuth Lajos utca (páros házszámok), Levendula utca, Márton Áron utca, Mézesek utca, Mogyorós utca, Nagy István festő sétány, Nagyrét utca, Octavian Goga sétány, Olt utca, Pipacs sétány, Reménység utca, Sarkadi Elek utca, Sas utca, Stadion utca, Székely Mózes utca, Szent Ágoston tér, Szentkirály utca, Szív utca, Tanorok utca, Tarló utca, Temesvári sugárút, Tető utca, Vadász utca, Zenit utca.

 

Beiratkozáshoz szükséges iratok:

  • kérés (típusnyomtatvány; az Iskola adja);
  • szülő személyazonossági igazolványa (eredeti + fénymásolat az eredetiről; szükség esetén a Titkárságon elkészítjük a másolatot);
  • gyerek keresztlevele (eredeti + fénymásolat az eredetiről; szükség esetén a Titkárságon elkészítjük a másolatot);
  • oltási és iskolaérettségi igazolás (a családorvos állítja ki);
  • irattartó (boríték típusú, karton);
  • másolat bírói határozatról (csak elvált szülők esetén);
  • másolat iskolaérettségi felmérés eredményéről (csak a 6. életévüket 2020.IX.1.-XII.31. időszakban betöltő gyermekek esetében);
  • különleges feltételt igazoló irat (csak az Iskola beiratkozási körzetén kívülről érkező gyermekek esetében): óvoda által kiállított igazolás arról, hogy magyar tanítási nyelvű csoportban tanult a gyermek.

 

Iskolaérettségi felmérés

Azon gyerekek, akik 2020. szeptember 1 - december 31. között töltik be a 6. életévüket, csak sikeres iskolaérettségi felmérést követően írhatók be előkészítő osztályba. Ezen gyerekek szülei az Iskola Titkárságára benyújtott kérésben kérhetik gyermekük iskolaérettségi felmérését. Az iskolaérettségi felmérést az óvoda tanácsadója végzi el abban az óvodában, amelyben a gyerek jelenleg folytatja a tanulmányait vagy Geréd Piroska tanácsadó tanár az Iskola egyéni fejlesztő termében (földszint A szárny, 12. terem) február 25. - március 20. között.

Amennyiben az Iskola tanácsadójával szeretnék elvégeztetni a felmérést, kérjük, kérjenek időpontot a 0745-800614-es telefonszámon!

 

Az érdeklődő szülők és gyerekek március 5-én (csütörtökön) 17-18.30 óra között találkozhatnak az induló előkészítő osztályok tanítóival.

Ábrahám Szerén tanító a 38. tanteremben (3. emeleten),

Bodó Zsuzsa Katalin tanító a 69. tanteremben (B épületszárny földszintjén),

Nagy Anna-Mária tanító a 19. tanteremben (1. emeleten),

Vild Emese tanító a 48. tanteremben (3. emeleten) fogadja az érdeklődőket.

 

Beírt gyerekek besorolása osztályokba:

A 3277/2020.II.17. számú tanügyminiszteri rendelet illetve Hargita Megye Tanfelügyelőségének 921/2020.II.25. számú rendelkezése nyomán az Iskola Vezetőtanácsa úgy határozott, hogy az előkészítő osztályokba beírt gyerekeket nyilvános sorshúzással sorolja be osztályokba.

 

*

A beiratkozással kapcsolatosan további információkat Hargita Megye Tanfelügyelősége honlapján találnak: www.tanfelugyeloseghr.ro vagy www.isjhr.eduhr.ro, az Înscriere în învățământul primar – clasa pregătitoare címszó alatt.

 

Tanévnyitó 2

 

(NIÁI Igazgatóság, 2020)

(Balázs Árpád felvételei, 2019)

 
Nagy Imre Általános Iskola, Powered by Joomla! and designed by SiteGround Joomla Templates