Elméleti és szakközépiskolába történő felvételivel kapcsolatos tudnivalók PDF Nyomtatás E-mail

A középiskolába történő felvételi eljárás fontosabb időpontjai:

- július 1.: a felvételiző tanulók megyei rangsorának közzététele;

- július 5.: képességvizsgák eredményhirdetése;

- július 2-8.: beiratkozási lapok kitöltése;

- július 10.: felvételi eredményhirdetés;

- július 13-20.: beiratkozás IX. osztályba;

- július 22-24.: különleges esetek megoldása.

 

A felvételi átlagjegy kiszámítási módja:

Felvételi átlagjegy = 0,2 · V-VIII. osztályos tanulmányi átlag + 0,8 · záróvizsga átlag

Beiratkozási lapot kell kitöltsenek mindazok a végzős diákok, akik részt vettek a záróvizsgán,  és elméleti vagy szakközépiskolában készülnek továbbtanulni.

A beiratkozási lapok kitöltését a földszinti 2. és 3. termekben tartjuk a következő rend szerint:

8.A osztály: 1. csoport: július 3-án 8 órától, 2. csoport: július 3-án 9 órától, 3. csoport: július 7-én 13 órától,

8.B osztály: július 3-án 10 órától,

8.C osztály: 1. csoport: július 7-én 8.30 órától, 2. csoport: július 7-én 9.30 órától,

8.D osztály: 1. csoport: július 3-án 12 órától, 2. csoport: július 3-án 13 órától, 3. csoport: július 7-én 11 órától,

8.E osztály: 1. csoport: július 3-án 14 órától, 2. csoport: július 7-én 12 órától.

A beiratkozási lap kitöltéséhez szükséges: a szülő, a diák és az osztályfőnök jelenléte, a felvételi tájékoztató füzet, írószer, a le nem adott tankönyvek! Kérjük, hogy diákonként egyetlen szülő jöjjön a beiratkozási lapok kitöltésére!

A beiratkozási lap kitöltésekor:

- ajánlatos figyelembe venni a diák felvételi átlagát és megyei rangsorban elfoglalt helyét;

- ajánlatos figyelembe venni a tavalyi bejutási átlagokat a kiszemelt osztályokba;

- ajánlatos sok osztályt bejelölni;

- 1. helyre kell írni annak az osztálynak a kódját, ahová a diák a leginkább szeretne bekerülni; 2. helyre annak az osztálynak a kódját, ahová a leginkább be szeretne kerülni, ha az 1. helyre beírt osztályba nem jut be és így tovább;

- vigyázni kell a kódok pontos leírására – a helytelenül beírt kód nem kívánt besorolást eredményezhet!

A beiratkozási lapot otthon is ki lehet tölteni. Ebben az esetben az Iskola Titkárságáról telefonon vagy drótpostán ki kell kérni a diák beiratkozási lapját, majd a kitöltött lapot a Titkárság drótpostacímére vissza kell küldeni július 6-áig.

IX. osztályba iratkozáshoz szükséges iratok: beiratkozási kérés; keresztlevél, személyazonossági igazolvány és ezek másolata; a záróvizsgán elért eredményekről szóló igazolás; anyakönyvi kivonat; egészségügyi lap; boríték típusú irattartó. Ezek közül a beiratkozási lapot a középiskola adja beiratkozáskor, az összes többit Iskolánk adja a felvételi beiratkozási lap kitöltésekor.

Azok a diákok, akik július 20-áig nem iratkoznak be a számukra kijelölt középiskolai osztályba, elveszítik ezt a helyet!

Amennyiben kérdésük lenne, vagy segítségre lenne szükségük, forduljanak bizalommal Osztályfőnökükhöz vagy Iskolánk Titkárságához! A Titkárság telefonszáma: 0783-016819, drótpostacíme: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. .

 
Nagy Imre Általános Iskola, Powered by Joomla! and designed by SiteGround Joomla Templates